Predsjednik Ruske Federacije Vladimir Putin je sastavio novi set zakona koji će, kada ga parlament odobri, izazvati najgori „ekonomski ciklon“ koji je Zapad ikada vidio, bacajući SAD i Evropu u finansijski kolaps.

Vijeće sigurnosti je navelo da su nacrti zakona predstavljeni prošle godine, a da imaju veze sa odgovorom Rusije na zapadnu agresiju.

Prema novom zakonu, sve ruske državne i privatne kompanije će morati prestati da isplaćivati kredite od preko 700 milijardi dolara bankama koje imaju veze sa državama koje su uvele sankcije Rusiji.

Ovi zakoni će zapravo biti osveta za zapadnu manipulaciju globalnom cijenom nafte i napad na rusku rublju.

Ovaj novi set zakona se pojavljuje sada pošto je ministar za ekonomski razvoj Vijeća sigurnosti, Aleksej Uljukajev, upozorio da bi period niske cijene nafte mogao potrajati decenijama i da bi mogao da dostigne cijenu od 10 dolara po barelu.

Ono što se takođe poklopilo sa izlaskom ovog novoga seta zakona jeste uspješno otvaranje Međunarodne trgovačke berze u Sankt Peterburgu (SPIMEX), koja će jednom za svagda dedolarizovati rusku naftu i razbiti američku hegemoniju.

Ne treba zaboraviti da je i Kina prošle nedjelje naredila svim svojim bankama da prestanu kupovati dolare.

Iako američki građani većinom nisu čuli za Putinov novi set zakona, američki oligarsi i te kako jesu pošto su samo prošle noći izgubili preko trilion dolara na berzi.

Ono što je još gore jeste da je američki predsjednik Obama rekao svom narodu da je njihova ekonomija u odličnom stanju i da nemaju zbog čega da se brinu.

Pošto je Rusija najveći proizvođač nafte na svijetu i pošto izvozi 75% svoje nafte, zakoni predsjednika Putina će štititi cijenu nafte, ali istovremeno i uništiti Saudijsku Arabiju, pa možda čak i izazvati nove ratove oko nafte.

Nafta je u posljednjih 100 godina bila najčešći razlog za ratovanje, ali kakve je korist od dobijene nafte ako država koja je pokrenula rat strada u tom procesu? Neke od nacija su naučile ovu lekciju na teži način.

Izgleda da će cijena nafte za američke lidere biti mnogo veća nego što su mogli zamisliti.

globalcir