"Američka Središnja obavještajna agencija (CIA) ima operativne informacije o tome tko je prošlo ljeto nad istočnom Ukrajinom oborio malezijski Boeing", izjavio je američki novinar Robert Parry u intervjuu za Sputnik News.
"Međutim, CIA nikada neće objaviti te podatke, jer su u suprotnosti s izjavama State Departmenta koji tvrdi da su to učinile milicije Donjecke Narodne Republike", rekao je Parry.
"Jasno je da imaju i nove podatke iz istrage, ali ih CIA ne želi javno otkriti", rekao je Perry i dodao "kako CIA ima nove dokaze kojima bi morala optužiti druge ljude za tragediju, a ne milicije".
Malezijski Boeing 777 s leta MH-17 se srušio u blizini Donjecka 17. srpnja 2014. i tada je poginulo je svih 283 putnika i 15 članova posade. Tu su nesreću zemlje NATO saveza iskoristile za pokretanje agresivne kampanje protiv Rusije i Donjecke Narodne Republike, a da nikada nisu predočile niti jedan jedini dokaz o njihovoj krivnji.
S druge strane, Nizozemska više od šest mjeseci istražuje nesreću, ali ništa od dobivenih saznanja ne želi objaviti.
Već tada su mnogi tvrdili kako postoje ljudi koji točno znaju što se dogodilo na ukrajinskom nebu.
Rusko ministarstvo obrane je nedugo nakon nesreće javno priopćilo da su ruska radarska postrojenja 17. srpnja zabilježila prisustvo radio-lansirne stanice 9с18 "Dome" (Купол) iz sustava baterije "Buk-M1" u blizini sela Stila, 30 km južno od Donjecka, koje je bulo pod nadzorom ukrajinskih snaga.
Ministarstvo je naglasio da su tehničke značajke kompleksnog protuzračnog sustava "Buk-M1" razmjena informacija o cilju u zraku baterijama u istoj diviziji na kopnu. Dakle, lansiranje projektila je moglo biti izvršeno iz svih ukrajinskih sustava koji su tada bili raspoređene u selu Avdejeevka, 8 km sjeverno od Donjecka, ili s položaja 25 km istočno od Donjecka, stoji u izvješću kojeg je sigurno dobio i ruski državni vrh, tako da su i Putin i ruski dužnosnici cijelo vrijeme znali za vrijeme i mjesto odakle je projektil ispaljen.
Iste podatke su vjerojatno imali i u sjedištu NATO saveza u Bruxellesu, kao i Washington, ali je tada za sve prihvatljivija opcija bila javnosti plasirati informacije koje nemaju nikakve veze s istinom.
Tada ruski specijalizirani portal Polit Obzor piše kako Rusija ima izuzetno snažnu i savršenu strukturu za praćenje zemlje, zraka i svemira, takozvani "Radarski sustav za rano upozorenje" (СПРН/EWS) koji omogućuje ruskoj vojsci da u realnom vremenu prati čak i let leptira iznad većeg dijela sjeverne polutke, kao i diljem Europe.
Operatori tog sustava nadziru letove svih zrakoplova ili projektila s preciznim detektiranjem putanje od lansirne postaje ili mjesta polijetanja, do točke udara ili slijetanja, propadanja u zraku ili mogućeg pada.
Dakle, ruski državni vrh je o svemu bio informiran, a navodno je Vladimir Putin američkom predsjedniku Baracku Obami rekao koje informacije posjeduje i da zna tko je oborio malezijski zrakoplov MH-17.
Međutim, dovoljno se sjetiti tadašnje izjave američkog senatora Johna McCaina, koji je, kako tada prenosi The National Interest, izjavio: "Ako su u zrakoplovnu nesreću na bilo koji način uključeni Putin i separatisti, to će nam omogućiti da pružimo pomoć Ukrajincima, pošaljemo im obrambeno oružje i Rusiji nametnemo sankcije. To će označiti početak naše akcije." Dakle, sve ono što u ovom trenutku NATO savez i Pentagon čine.
Niti jedan medij na Zapadu nije kao mogućnost uzeo u obzir da zločinci ne bi mogli biti takozvani „ruski separatisti“, a sada iste informacije kao i Rusija ima (ili ih je oduvijek imala) i CIA, a jedan dio vjerojatno i Nizozemci.
Dakle, samo se čeka službena potvrda tvrdnje američkog novinara Roberta Parrya, što se vjerojatno nikada neće dogoditi.
Parry: the CIA does not share data about MH17
altermainstreaminfo