I doživjeli smo novu lakrdiju u 23. kolu I ŽNL u izvedbi glavnog suca Zvonimira Filajdića, koji je tako prekrasno skrojio konačni rezultat današnje utakmice u Donjim Andrijevcima. Domaća momčad je postignutim golom u 97 minuti uspjela pobjediti naših deset hrabrih i borbenih igrača i na kraju slaviti 2 : 1.

Prava sramota od suđenja na najveći katolički blagdan Uskrs, da na današnji dan budemo svjedoci prave sramote i krađe na štetu jedne ekipe. Da na današnji dan bude skinuto stotinu Bogova, Isusa, mrtvih majki i ostalih bezobraznih riječi, a sve zbog jednog čovjeka koji je samo s jednom namjerom došao na utakmicu, igrati za treću stranu. Domaćoj ekipi svaka čast, fer i korektno su igrali, a mnogi domaći igrači i ljudi su kasnije pričali da je ovo bila sramota i da im nije jasno kako i zašto je ovakvo loše suđenje bilo. Igrali su tako, jer je sudac tako odlučio, jer se igralo za druge. Znamo odakle vjetrovi pušu i zašto, ali za to ćemo znati pripremiti se.

Utakmicu smo završili s deset igrača, jer je sredinom poluvremena isključen naš kapetan i najbolji igrač Josip Joza Čuljak, zbog prigovora, jer više nije mogao istrpit stalno udaranje, a isto nesviranje prekršaja od suca. Bio je prava opasnost za domaći gol, te su domaći igrači bili prisiljeni na svakakve načine zaustavljati ga kada krene prema golu. Normalo, nismo svi isti i svatko reagira na svoj način na nepravdu.

Šta reći, opet nam je suđeno dva jedanaesterca, prvi u 10 minuti koji nisu iskoristili, te drugi u drugom poluvremenu koji je realiziran te su domaći usjeli poravnati rezultat na 1 : 1, jer smo mi još u prvom poluvremenu preko Zvonka Lončara poveli s 1 : 0.  Naravno jedanaesterci su smješni, pogotovo ovaj drugi. Zabrinjavajuća je činjenica da je protiv nas dosuđeno čak četiri jedanaesterca u dva gostujuća kola, a smiješna strana toga je da prilikom tih penala nije nitko dobio žuti karton.

Utakmica se prelama kad je isključen Josip Čuljak te domaći svim silama kreću da potpuno preokrenu rezultat. Ipak svih naših deset igrača se borilo i dalo sve od sebe da bi sačuvali rezultat. Nemamo šta prigovorit našim dečkima, borili su se ko lavovi i nisu dali domaćima da pravo zaprijete našem vrataru. Debelo se ušlo u 90 minutu i svakog trenutka se očekivao kraj utakmice, ali nikako, svi viču i galame, traži se kraj. Ali Filajdić pušta igru sve dok domaći nisu dali gol u 97 minuti. Tužno, žalosno i jadno. Dobro je da je tako završilo, jer bi se možda sad u ovom trenutku još igralo u Andrijevcima.

Ovo sve nema smisla, za koga se igra ovaj nogomet. Za suce, delegate, za šta. Netko treba davat svoje novce, dragocjeno vrijeme, suze i znoj da bi netko tko se nije ni minute oznojio u društvenim radu za 90 minuta sve pregazio i popljuvao. A k tome je plaćen za to. I ono što dobije na stol, ali i ono i ispod stola. Ovo ispod stola je vjerovatno slađe i bolje, a vrlo često i više.

Gospodo draga, dosta je. Ovo ovako više ne ide, poslat će se upozorenje na sve odgovorne adrese o mogućnosti napuštanja lige. Lakrdija i sramota nam je već preko glave, svi sve znaju ali nitko nista ne poduzima. Prvo u Podvinju pa sad u Andrijevcima. Sve super, sve pet, Filajdiću odlična ocjena i nikom ništa. Pa sam delegat Dujmović je kasnije rekao da mu jednostavno nesmije dati negativnu ocjenu, a samo takvu ocjenu je zaslužio za današnju predstavu. Zaštićeni ko lički medvjedi, niko im ništa nemože i jednostavno rade šta hoće.

Nema se šta više reći, osim jadno tužno i žalosno.

Sastav: 1.Anton Vukadinović, 2.Luka Vrljić, 3.Nikola Čuljak, 4.Tomislav Perić, 5.Ronald Vukoje, 6.Krešo Zirdum, 7.Stjepan Prskalo, 8.Zvonko Lončar, 9.Miroslav Stefanović, 10.Josip Čuljak, 11.Marin Mačaš

U nastavku utakmice u igru je ušao Slaven Salji, točnije u sudačkoj nadoknadi premda u zapisniku piše u 89 minuti, kao i da je gol postignut u 89 minuti. I mi svi glupi, a oni pametni.

Strijelac je bio Zvonko Lončar, kojem je ovo ujedno bio prvijenac u seniorima. Svaka čast Zvonko. Danas je svoj prvi službeni nastup za seniore upisao i Luka Vrljić koji je 1998 godište.

U sljedećem 24. kolu igramo u Starom Slatiniku protiv Slobodnice. Naravno, očekujemo pobjedu i upis novih bodova.

Izvor: NK Svačić