Nitko to ne zna, a i da zna, ne bi odgovorio. U međuvremenu je moralni ministar refundirao novac za gorivo, cestarine i dnevnice pa se imamo s čime zabavljati.To je vjerojatno učinjeno da slijedeći slalomš koji bude išao na skijanje iz vlade RH ne mora posegnuti za vlastitim sredstvima nego će zagrabiti u društvenu kasu, pa ako ga uhvate dobro, a ako ne još bolje. Nekada se tako „bunarilo“ po kasama uzajamne pomoći koje su bile prisutne u svim radnim organizacijama u ondašnjem sistemu.
Zaštićeni svjedoci govore da je Varga navodno prenio u Italiju velike količine sarme i kiselog kupusa, čemu je inače naš narod koji odlazi na skijanje sklon. Bilo bi nezgodno da ga skinu na granici, a da smrdi na zelje. Ipak je on ministar. A u službenom vozilu i smrad je podnošljiviji. Iako je dugo živio u Kanadi, izgleda da je zanat naučio kod onog Lale koji u kolima hitne pomoći prevozi kupus, doduše slatki, dok pacijenti histerično okreću 112. Prekomjerno jašiti po proračunu, koristiti službene automobile i telefone u privatne svrhe, kupovati odijela i zavrtati runde znaju jednako dobro: ekonomisti, inžinjeri, bauštelci, načelnici, pročelnici, političari, sportaši, profesori, novinari pa čak i lopovi, ali nekako najvičniji u tome su oduvijek bili ovi iz Varginog resora. Dok su liste čekanja sve duže, lijekovi skuplji, terapije sve kraće, pravo na ortopedska pomagala ukida se mnogima pa čak i djeci.
Osobno nemam negativnih iskustava sa Ministarstvom zdravlja, jer sam samo jednom vodio dijete na liječenje u drugi grad „preko socijalnog“ (naravno nisu mi isplatili trošak na koji imam pravo), ali to je bilo prije 8 godina tako da još ima vremena. Jednom sam čak išao kod njih na blagajnu i zatražio isplatu sa uredno ovjerenim nalogom i doživio nezaboravnu reakciju uhljebice koja je danas možda i Vargina pomoćnica: „Ali, gospodine, ne možemo mi vama iz blagajne isplatiti sredstva.“ Pa, da kako se odmah nisam sjetio? Vjerojatno se novci isplaćuju u operacijskoj sali, bolničkoj kantini ili klozetu.
A jednom sam čak uspio iskamčiti D3 kapi za djecu, ali ih tada nije bilo u brodskim ljekarnama (budući da se proizvode tamo daleko u Zagrebu) pa smo ih morali keširati (ovdje blizu u Srpskom Brodu). Od tada tablete i travu (ljekovitu) kupujem u Srbiji i pomažem njihov proračun, a s druge strane divim se sam sebi i zamišljam kako živim u Americi, gdje se sve u zdravstvu plaća. Svaki puta kad se netko razboli sjetim se onog vica kad je „naš bajica“ bio isfrustriran kako svatko negdje putuje samo on mora uvijek biti kod kuće. A pajdaši ga nagovore da kaže svima kako ide na put u Trst, a da se sakrije na vrhu štaglja nekoliko dana. Budući da je bilo ljetnje doba, a na štaglju jako vruće on razmakne nekoliko crijepova da dobije malo zraka. Kroz tu rupu gleda na dvoriše gdje se djeca igraju kad, ne lezi vraže, jedan malac zafijati kamen i pogodi ga pravo u čelenku. A, bajica će ne to sav krvav: “Mali, j....ću ti ja mater, samo kad dođem iz Trsta.“