Poštovani, općepoznato je da poduzetnik Ljubo Čepo ima problema s lokalnim šerifima iz Općine Sibinj, a to su: županijski vijećnik Martin Miloloža koji je dužan poreznoj upravi cca.280.000,00 kuna i uredno prima naknadu od županije, a državi ništa ne vraća i načelnik Josip Pavić koji je podređen Miloloži.
Ljubo Čepo je izgradio poslovnu halu u zoni 100x60 metara a rečena općina mu ne dozvoljava priključak struje i vode.
U hali je trebalo raditi 200 ljudi i to u proizvodnji, a sve propada zbog Pavića, jer ispada kao da reketari Čepu jer mu ne dozvoljava poslovanje.
Načelnik Pavić već 6,5 godina ništa nije napravio u zoni osim što svih devet poduzetnika koji pokušavaju nešto izgraditi jednostavno praktički onemogućava u radu.
Sada je RH zatražila povrat zemljišta u svoje vlasništvo što u praksi znači da će svi poduzetnici koji su kupili zemljište zajedno s Čepom tražiti povrat sredstava od Općine Sibinj plus kamate plus izgubljenu dobit, a to znači bankrot Općine. Postavlja se pitanje tko je ovdje lud, kako je moguće da takvi bahati tipovi prolaze nekažnjeno, jer uništavaju sve oko sebe zbog svog interesa.
U prilogu je dopis iz kojeg se sve vidi.
Naime, u tekstu 7 DNevno Jerko Zovak je na čelu brodskih ucjenjivača i reketara navedeno i sljedeće: No, da ovaj sramotni slučaj opstruiranja izgradnje Lidlova trgovačkog centra u Slavonskom Brodu nije izuzetak nego pravilo potvrđuje i jedan drugi slučaj u općini Sibinj u brodsko-posavskoj županiji koji već godinama tamošnji općinski čelnici opstruiraju svojim ultimativnim zahtjevima. Radi se o poduzetniku Ljubi Čepi koji je u poslovnoj zoni Sibinj još 2008. godine kupio zemljišta kao i njegov njemački partner, na ukupno 30 tisuća kvadratnih metara, a trebali su zajednički izgraditi proizvodni pogon koji je za početak trebao zaposliti 10 radnika s područja općine. Kažemo trebali su a nisu, jer su se stvari počele komplicirati upravo tako da je njemački partner odustao a problem se do dana današnjeg nije riješio. Ogorčeni poduzetnik Ljubo Čepo je u više navrata izjavljivao kako je u dobroj vjeri, zajedno s njemačkim partnerom, nakon raspisanog javnog natječaja o prodaji zemljišta u sibinjskoj gospodarskoj zoni, 5. lipnja 2008. godine, od Opčine Sibinj, kupio 31.246 m2 građevinskog zemljišta po cijeni od 5,10 EUR/m2, što je ukupno iznosilo 159.345,60 EUR. U vrijeme kupnje zemljišta, visina komunalnog doprinosa iznosila je 7 kn/m3, da bi Općina, nakon što su vidjeli kako smo dobili građevinsku dozvolu za izgradnju objekta, donijela odluku o povećanju komunalnog doprinosa na 18 kn/ m3. Budući da je ta promjena odluke uvelike povećala troškove izgradnje objekta, a u Zoni nije bilo infrastrukture, predložili smo Općini neka nam dopuste da sami izgradimo potrebnu infrastrukturu, a za uloženi iznos neka nam umanje komunalni doprinosa. Međutim, Općina to nije željela prihvatiti, nego nas prisiljava da platimo naknadno povećani komunalni doprinos, a o infrastrukturi će, kao, brinuti Oni.
Nažalost, niti nakon osam godina od kad smo kupili zemljište, infrastruktura nije izgrađena, pa smo morali projektirati 'samoodrživ' objekt koji ima vlastitu struju, vodu i septičku jamu. Umjesto da nam pomognu - svojom gostoljubivom politikom za razvoj realnog sektora gospodarstva - kako bismo proizvodni pogon što brže stavili u funkciju i zaposlili radnike, Općina nam svojim ultimativnim zahtjevom odmaže u tome", ogorčeno izjavljuje, poduzetnik Ljubo Čepo.
Na temelju činjenica iz ovog nevjerojatnog slučaja SBPeriskop postavlja pitanje načelniku Općine Sibinj Josipu Paviću i županu Brodsko-posavske županije Danijelu Marušiću: do kada ćete još gospodo onemogućavati poduzetnika Ljubu Čepu i zašto mu to radite? Javost od vas traži odgovore!