Na sjednici saborskog Odbora za informiranje, informatizaciju i medije, održanoj 23. siječnja, a kojoj je prisustvovao i potpisnik ovih redova u svojstvu imenovanog (vanjskog) člana, raspravljalo se i o najavi gašenja 11 dopisništava HRT-a. Predsjednik Odbora Branko Vukšić obrazložio je da je na dnevni red Odbora ovu točku dnevnog reda stavio nakon brojnih reagiranja gradonačelnika, župana, predstavnika kulturne javnosti i građana. Poslije uvodnog izlaganja ravnatelja HRT-a Gorana Radmana koji je istaknuo da se ne radi o ukidanje dopisništava, već o restrukturiranju televizije, jer će s radom na terenu nastaviti dopisnici, uslijedila je rasprava u kojoj je sudjelovala većina članova Odbora.
Pridružujući se diskutantima, izjavio sam slijedeće:
Simptomatično je da se prijedlogu ravnatelja o ukidanju 11 predstavništava HTV-a suprotstavljaju uglavnom gradonačelnici i župani. Rijetke su institucije u kulturi, sportu, gospodarski subjekti koje pružaju podršku dosadašnjem načinu funkcioniranja dopisništava.. To govori o tome, govorim iz perespektive običnog gledatelja iz Slavonskog Broda, da su HTV-a dopisništva zapravo direktna medijska podrška mjesnim političkim gospodarima u lokalnoj upravi i samoupravi, lokalnim aktualnim režimima vlasti, te da su promocijska podrška političkim garniturama. Ako nisu izravni PR-ovi gradonačelnika i župana, onda su površni zabavljači čiji se prigodničarski prilozi emitiraju u Dobro jutro Hrvatska. Kad se dogodi nešto, na primjer,u sferi crne kronike, centrala iz Zagreba šalje prvu ligu svojih reportera. Ne pamtim nijedan značajan dokumentaristički prilog, reportažu ili portret lokalnog uglednika napravljen u dopisništvima.
Prema tome, ja jesam za opstanak predstavništava HRT-a, ali za sam rekonceptualizaciju njihove uloge, za bolju iskoristivost u smislu sadržaja i kvalitete u interesu sredine koju perdstavljaju. U dosadašnjem smislu rada, oni su zaista preskupi.